Aplikacja SOWA MOBI - nasza biblioteka w Twoim telefonie!Biblioteka Główna Akademii Marynarki Wojennej dołączyła do grona bibliotek, których katalog dostępny jest w wersji mobilnej w formie aplikacji. SOWA MOBI umożliwia naszym czytelnikom korzystanie z katalogu oraz ze swojego konta czytelnika biblioteki za pomocą smartfona lub tabletu.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacja pozwala niezalogowanemu czytelnikowi
(w trybie anonimowym) na przeglądanie katalogu i inteligentne wyszukiwanie proste lub zaawansowane.

Zalogowany użytkownik, po zainstalowaniu aplikacji i zarejestrowaniu się w danej bibliotece, dodatkowo zyskuje możliwości: zamawiania, rezerwowania, wypożyczania i prolongowania udostępnionych do wypożyczania zbiorów bibliotecznych. Ponadto ma wgląd w historię swoich wypożyczeń i stan rozliczeń z biblioteką. Aplikacja oferuje dostęp do numeru i kodu karty czytelnika, który może pokazać w bibliotece. Może też edytować niektóre dane w swoim profilu. Zalogowany użytkownik będzie informowany o nadchodzących terminach zwrotów wypożyczonych materiałów lub ich przekroczeniu.

Użytkownik, który jest już zapisany w bibliotece (posiada konto czytelnika w systemie bibliotecznym) i chce korzystać z SOWY MOBI, może zalogować się do aplikacji mobilnej podając ten sam adres e-mail i hasło jak do posiadanego konta w OPAC.

Rejestracja nowego czytelnika w aplikacji dokonuje się poprzez elektroniczne wysłanie do systemu bibliotecznego danych niezbędnych do założenia konta czytelnika. W tym celu użytkownik musi wybrać opcję „Zarejestruj się”, a następnie wybrać właściwą bibliotekę, podać adres e-mail oraz ustanowić hasło. Na wskazany adres e-mail przesłane zostanie potwierdzenie z kodem cyfrowym niezbędnym do wpisania w aplikacji mobilnej. Ponadto wymagane jest też podanie przez użytkownika informacji tj.: imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, adres zamieszkania oraz opcjonalnie numer telefonu. Proces rejestracji wymaga jednak potwierdzenia tożsamości czytelnika przez pracownika biblioteki na miejscu w jej siedzibie.

Aplikację można pobrać ze:

strony www aplikacji Sowa MOBI: https://mobi.sowa.pl/
sklepie Google Play: https://play.google.com/
App Store : https://apps.apple.com/

Zapraszamy do instalowania i korzystania z aplikacji SOWA MOBI.

Biblioteka Główna AMW należy do portalu https://w.bibliotece.pl/

Portal ten agreguje katalogi polskich bibliotek, ułatwia wyszukiwanie i wypożyczanie książek. Oferuje również bogactwo ocen i recenzji oraz powiadomienia o wydarzeniach w bibliotekach. Zapraszamy do przeglądania lub wyszukiwania bez konieczności rejestracji, ale zachęcamy do utworzenia konta czytelnika, by skorzystać z integracji z systemami bibliotek i interakcji ze społecznością portalu. Zapraszamy również do Wypożyczalni i Informatorium BG AMW po okolicznościowe, darmowe zakładki do książek.