Dostęp do baz inżynieryjno-technicznych Knovel i  ProQuest (Technology Collection)

Informujemy, że Federacja Akademii Wojskowych (Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni i Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie) uzyskała dostęp do dwóch baz z nauk inżynieryjno-technicznych: KNOVEL i Proquest (Technology Collection).

ProQuest (Technology Collection) zawiera ponad 40 mln rekordów, 10 mln zindeksowanych tabel i zdjęć, ponad 4000 pełnych tekstów z zakresu: biomateriałów, badań nad przestrzenią kosmiczną, inżynierią cywilną, mechaniczną, materiałową, kompozytową, IT, elektroniką, optyką, akustyką, robotyką, telekomunikacją, transportem. Obejmuje pełnotekstowe tytuły czasopism z całego świata, w tym czasopisma naukowe, branżowe, raporty techniczne i materiały konferencyjne.

W jej skład wchodzą następujące podkolekcje:

  1. Advanced Technologies and Aerospace Collection:

(obejmuje następującą tematykę: aeronautyka, astronautyka, komunikacja, technologie komputerowe i informacyjne, elektronika, lasery, materiały i urządzenia półprzewodnikowe, nauki o kosmosie i telekomunikację),

  1. Materials Science and Engineering Collection:

(badania o kompozytach, metalach, ceramice, polimerach, biomateriałach, modelowaniu, recyklingu, korozji i innych zjawiskach związanych z inżynierią materiałową).

Knovel (Engineering Technical Reference Information) jest udostępnianą online kolekcją zawierającą podręczniki, książki, bazy, wydawnictwa techniczne i materiały konferencyjne pochodzące od stowarzyszeń naukowych i wydawców z zakresu inżynierii: lądowej, lotniczej, morskiej, materiałowej; elektryki i radiolokacji. Baza zawiera interaktywne narzędzia inżynieryjne umożliwiające analizę danych, wyszukiwanie specjalistycznych informacji. Jest podzielona na pakiety tematyczne i zapewnia dostęp do publikacji i materiałów naukowych w wersji pełnotekstowej. Biblioteka Główna AMW wykupiła dostęp do następujących kolekcji:

  1. Aerospace & Radar Technology
  2. Civil Engineering & Construction Materials
  3. Electrical & Power Engineering
  4. Electronics & Semiconductors
  5. Marine Engineering & Naval Architecture
  6. Transportation Engineering

 

Do dyspozycji czytelnika są też narzędzia interaktywne, które można wykorzystać do prowadzenia własnych obliczeń, analiz i badań. Można je edytować, zapisać na dysku, eksportować np. do programów Excel, AutoCad lub MathCad.

Dostęp do bazy jest możliwy z komputera domowego. W tym celu należy utworzyć swoje konto na komputerze w sieci uczelnianej AMW z domeną adresu mailowego @amw.gdynia.pl. Kolejne logowanie może odbyć się poza siecią.

Subskrypcja trwa od 01.10.2022 r. do 30.09.2023 r. Dostęp możliwy jest ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej pod adresem:

KNOVEL

PROQUEST (Technology Collection)