Informujemy, że Federacja Akademii Wojskowych (Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni i Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie) uzyskała dostęp do dwóch baz z nauk inżynieryjno-technicznych: KNOVEL i Proquest (Technology Collection).
ProQuest (Technology Collection) zawiera ponad 40 mln rekordów, 10 mln zindeksowanych tabel i zdjęć, ponad 4000 pełnych tekstów z zakresu: biomateriałów, badań nad przestrzenią kosmiczną, inżynierią cywilną, mechaniczną, materiałową, kompozytową, IT, elektroniką, optyką, akustyką, robotyką, telekomunikacją, transportem. Obejmuje pełnotekstowe tytuły czasopism z całego świata, w tym czasopisma naukowe, branżowe, raporty techniczne i materiały konferencyjne.
W jej skład wchodzą następujące podkolekcje:
- Advanced Technologies and Aerospace Collection:
(obejmuje następującą tematykę: aeronautyka, astronautyka, komunikacja, technologie komputerowe i informacyjne, elektronika, lasery, materiały i urządzenia półprzewodnikowe, nauki o kosmosie i telekomunikację),
- Materials Science and Engineering Collection:
(badania o kompozytach, metalach, ceramice, polimerach, biomateriałach, modelowaniu, recyklingu, korozji i innych zjawiskach związanych z inżynierią materiałową).
Knovel (Engineering Technical Reference Information) jest udostępnianą online kolekcją zawierającą podręczniki, książki, bazy, wydawnictwa techniczne i materiały konferencyjne pochodzące od stowarzyszeń naukowych i wydawców z zakresu inżynierii: lądowej, lotniczej, morskiej, materiałowej; elektryki i radiolokacji. Baza zawiera interaktywne narzędzia inżynieryjne umożliwiające analizę danych, wyszukiwanie specjalistycznych informacji. Jest podzielona na pakiety tematyczne i zapewnia dostęp do publikacji i materiałów naukowych w wersji pełnotekstowej. Biblioteka Główna AMW wykupiła dostęp do następujących kolekcji:
- Aerospace & Radar Technology
- Civil Engineering & Construction Materials
- Electrical & Power Engineering
- Electronics & Semiconductors
- Marine Engineering & Naval Architecture
- Transportation Engineering
Do dyspozycji czytelnika są też narzędzia interaktywne, które można wykorzystać do prowadzenia własnych obliczeń, analiz i badań. Można je edytować, zapisać na dysku, eksportować np. do programów Excel, AutoCad lub MathCad.
Dostęp do bazy jest możliwy z komputera domowego. W tym celu należy utworzyć swoje konto na komputerze w sieci uczelnianej AMW z domeną adresu mailowego @amw.gdynia.pl. Kolejne logowanie może odbyć się poza siecią.
Subskrypcja trwa od 01.10.2022 r. do 30.09.2023 r. Dostęp możliwy jest ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej pod adresem: