Zapraszamy na bezpłatne szkolenia EBSCO zaplanowane w czerwcu.

Ciekawe magazyny na lato z platformą Flipster!
4 czerwca, 11:30 (40 minut) | Rejestracja

Podczas szkolenia przyjrzymy się  narzędziu do czytania popularnych magazynów i czasopism w wersji cyfrowej. Zaprezentujemy platformę Flipster pod kątem użytkownika, wyjaśnimy reguły dostępu do prenumeraty i podpowiemy, jak bibliotekarze mogą zapoznać się z ofertą najlepiej sprzedających się tytułów.

Zarządzaj książkami elektronicznymi EBSCO z eBook Manager
5 czerwca, 11:30 (30 minut) | Rejestracja

Podczas szkolenia zaprezentujemy eBook Manager. Ta nowa zakładka widoczna na stronie księgarni internetowej EBSCO pozwala zarządzać tytułami dostępnymi w bibliotece, w tym między innymi dostosować ustawienia pobierania e-książek przez użytkowników.

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce
6 czerwca, 10:00 (60 minut) | Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Wchodzące w skład pakietu zasoby Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych przez wiodące ośrodki akademickie na całym świecie.

Przegląd nowego interfejsu wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service
10 czerwca, 11:30 (60 minut) | Rejestracja

Podczas sesji dokonamy ogólnego przeglądu nowego interfejsu wyszukiwarki. Porównamy nowy interfejs w stosunku do klasycznej wersji. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jak zbudowany jest nowy interfejs, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

Nowy interfejs listy publikacji Publication Finder
11 czerwca, 11:30 (30 minut) | Rejestracja

Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.

Mini sesja | Mój Pulpit: osobiste konto na nowym interfejsie wyszukiwarki naukowej
13 czerwca, 10:30 (20 minut) | Rejestracja

Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na nowej platformie EBSCOhost. Pokażemy jak zapisywać wyszukiwania i wyniki, tworzyć projekty, wyświetlać historię wyszukiwania.

Concept Map: nowoczesna, wizualna, interaktywna wyszukiwarka tematów
14 czerwca, 10:00 (30 minut) | Rejestracja

Concept Map zapewnia wizualne i interaktywne podejście do eksplorowania tematów za pomocą sztucznej inteligencji. Podstawowym celem Concept Map jest umożliwienie użytkownikom interaktywnego poznawania powiązanych definicji i zależności między koncepcjami terminów w celu tworzenia bardziej trafnych zapytań wyszukiwawczych. Dołącz do szkolenia, aby poznać więcej szczegółów i zobaczyć wykorzystanie Concept Map na żywo.

MEDLINE: od indeksu po bazy w wersji pełnotekstowej
18 czerwca, 11:30 (60 minut) | Rejestracja

Praktyczna sesja, podczas której przyjrzymy się opcjom wyszukiwania w bazach z rodziny MEDLINE: MEDLINE Ultimate, MEDLINE Complete oraz MEDLINE with Full Text. Opowiemy również o indeksie MEDLINE, który jest dostępny w licencji krajowej dla każdej instytucji naukowej w Polsce. Te bogate bibliograficzne i pełnotekstowe bazy artykułów z zakresu medycyny cechują się dedykowanymi opcjami wyszukiwania i zawężania wyników, które rzadko występują w przypadku innych popularnych baz EBSCO.

Wakacje z e-książką EBSCO!
24 czerwca, 13:30 (45 minut) | Rejestracja

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak:
- korzystać z e-książek online
- pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- korzystać z e-książek na smartfonach
- pobrać i autoryzować aplikację mobilną EBSCO Mobile

Poznaj Rehabilitation & Sports Medicine Source
25 czerwca, 10:30 (45 minut) | Rejestracja

Dołącz do szkolenia i dowiedz się więcej na temat bazy Rehabilitation & Sports Medicine Source, która stanowi doskonałe źródło informacji z zakresu rehabilitacji i medycyny sportowej, w tym ortopedii, fizjologii, odżywiania, aktywności fizycznej czy fizykoterapii.