BG AMW gromadzi i udostępnia wszystkie wydawnictwa: zwarte, periodyczne, ikonograficzne, kartograficzne wydane przed rokiem 1945 znajdujące się w zbiorach BG AMW. Do Zbiorów Specjalnych włączono również druki zwarte wydane do roku 1960 tematycznie związane z profilem uczelni min. z obszarów badawczych takich jak historia wojen morskich, budownictwa okrętowego, nawigacji, historii wojska, historii wojskowości oraz książki i czasopisma związane z regionem pomorskim. W związku z uczestnictwem w Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej (PBC) wybrane pozycje są digitalizowane i udostępniane w wersji elektronicznej.

Ze Zbiorów Specjalnych korzystać mogą pracownicy naukowo-dydaktyczni AMW, pracownicy naukowi instytucji naukowych, doktoranci, studenci oraz pracownicy wojska.

Zamówienia należy składać drogą elektroniczną:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub osobiście w Informatorium. Realizacja zamówienia następuje w dniu bieżącym, jeśli zostało ono złożone do godziny 14-ej danego dnia, po tej godzinie w dniu następnym (zgodnie z przyjętym Regulaminem).